W ramach programu ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ oraz przy współpracy z fundacją Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru już po raz trzeci w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy na edukację Michaelli Fanomezana z Madagaskaru, która rozpoczęła naukę w pierwszej klasie gimnazjum.

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów świata. 50 % społeczeństwa na wyspie to dzieci. Bieda i głód uniemożliwiają większości z nich edukację. Potrzebna kwota na rok szkolny 2021/2022 to 180E, czyli około 840 zł . Pozwoli ona dziewczynce spełnić jej marzenie o kontynuowaniu nauki, pokryje wszelkie opłaty szkolne, wyprawkę szkolną, śniadania oraz obiady w stołówce, których często brakuje w domu. W trudnych sytuacjach gdy np. dziewczynka zachoruje i będą potrzebne pieniądze na wizytę w szpitalu i leki, również otrzyma pomoc.

Prosimy zatem o dobrowolne wpłaty w wysokości minimum 2 zł do klasowych skarbonek/słoików. W związku z tym, że niektóre klasy przebywają na kwarantannie wydłużamy okres zbiórki i odbędzie się ona w dniach 01.12.-20.12.2021. Zebrane pieniądze zostaną przeliczone w klasach oraz przekazane na konto fundacji Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru.

Zachęcamy również do śledzenia losów uczniów ze szkoły St. Joseph na stronie fundacji https://liblink.pl/15HuesDXg2 oraz Funpage na Facebooku: Ankizy Gasy-Dzieci Madagaskaru/Ankizy Gasy-Children of Madagascar.

Wierzymy, że potrzebna kwota zostanie uzbierana i po raz kolejny pomożemy Michaelli!