mgr ZOFIA BARBARA BOGACZ

Nad wizerunkiem szkoły czuwa Pani Dyrektor mgr Zofia Barbara Bogacz, która w swojej pracy:

• Dba o wysoki poziom efektów procesu dydaktycznego i wychowawczego  szkoły.
  • Podejmuje działania wpływające na wzrost wyników nauczania.
  • Tworzy warunki do rozwijania samorządnej i samodzielnej pracy uczniów.
  • Wspiera nauczycieli w różnych form doskonalenia zawodowego, motywuje do podnoszenia kwalifikacji.
  • Organizuje szkolenia, warsztaty, seminaria.
  • Mobilizuje społeczność szkolną do efektywnej pracy.
  • Wykorzystuje wnioski nauczycieli, uczniów, rodziców w celu podnoszenia jakości pracy szkoły.
  • Dba o dyscyplinę pracy w szkole, o ład i porządek.
  • Preferuje zespołowe rozwiązywanie problemów.
  • Organizuje i monitoruje system zajęć pozalekcyjnych, wspiera nauczycieli w ich prowadzeniu.
  • Wyposaża placówkę w pomoce dydaktyczne.
  • Pozyskuje sponsorów.
  • Ściśle współpracuje z władzami lokalnymi i organizacjami społecznymi.
  • Docenia wszelkie osiągnięcia uczniów i nauczycieli, popularyzuje je w lokalnych mediach i Internecie.
  • Modernizuje, udoskonala bazę szkoły, tworząc miejsca przyjazne nauce i pracy.