Jubilatka  "Piętnastka" szkoła na szóstkę - uczy, wychowuje, bawi, integruje, otwiera okno na świat.

„ Dobre szkoły nie zdarzają się tak po prostu. Są dobre, ponieważ to ludzie stwarzają je takimi””

Szkoła Podstawowa nr 15 w Olsztynie rozpoczęła swoją działalność w 1960 roku. W roku 1965 szkole nadano imię Wojciecha Kętrzyńskiego i przekazano sztandar. Warmińska poetka Maria Zientara – Malewska specjalnie dla nas, napisała słowa hymnu.

"Nasza „15” nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale rodziną stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi ,którzy oddali Szkole Podstawowej nr 15 im. W. Kętrzyńskiego swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Osobiście, jestem dumna, że dane mi było przepracować ostanie 30 lat wśród ludzi twórczych, kreatywnych, poszukujących najlepszych rozwiązań w pracy z uczniami oraz otwartych i wrażliwych na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się  stworzyć Naszą Szkołę taką, jaką widzimy dzisiaj – przyjazną, kolorową i nowoczesną, otwartą na nowe".

- Dyrektor Szkoły Zofia Barbara Bogacz