Uruchomienie punktu szczepień powszechnych w Olsztynie

Szanowni Państwo,

od jutra tj. od 15 czerwca br. uruchomiony zostanie punkt szczepień powszechnych w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 1, przeznaczony dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat, a utworzony w ramach Narodowego Programu szczepień przeciwdziałającego rozprzestrzenianiu się zakażeniom COVID-19. Młodzież będzie szczepiona preparatem Pfizer.

Ażeby ułatwić możliwość zaszczepienia się pierwszą dawką jeszcze przed wakacjami proszę o przekazanie informacji rodzicom uczniów w trybie pilnym. Proszę wykorzystać w tym celu wszelkie możliwe komunikatory.

Rodzice mogą od 15 czerwca br. rejestrować swoje dzieci w wieku od 12 do 15 r.ż. przez infolinię tel. 538 556 134 (w godz. 9-13) bądź e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przy czym zgłoszenie e-mail powinno zawierać: imię i nazwisko dziecka, PESEL dziecka,
nr telefonu do opiekuna prawnego dziecka. Szczepienie dziecka musi odbyć się w obecności opiekuna prawnego.

Osobą do kontaktu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie jest Grzegorz Kłodowski.

Anida Kinga Samoraj

Dyrektor Wydziału Edukacji