plakat akcji Przerwa na czytanie

25 października 2023r. nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Podczas wszystkich przerw śródlekcyjnych uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki  książki. Czytaliśmy w salach, na korytarzach, w świetlicy i w bibliotece.

Najmłodszym uczniom czytała pani dyrektor, nauczyciele oraz dziewczęta z kl. 7a i 8a: Ola, Daria, Nina, Zosia i Lena.

Było bardzo wesoło, kolorowo i ..... książkowo .
 Cieszymy się, że mogliśmy być częścią takiego wydarzenia. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw upowszechni się i uczniów z książką w ręku będzie jeszcze więcej.

Za rok ponownie przystąpimy do akcji i pobijemy nie tylko nasz szkolny rekord.

#przerwanaczytanie