SP 15 w ogólnopolskim projekcie CMI

Już po raz trzeci nasza szkoła realizuje projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To cykl bezpłatnych zajęć z programowania i algorytmiki dla wszystkich uczniów z klas IV - VIII, nawet tych najbardziej początkujących.

Co uczniowie zyskują dzięki udziałowi w zajęciach?

1. Uczą się profesjonalnego programowania w językach Scratch, mBlock, Python, C++.

2. Biorą udział w konkursach ogólnopolskich.

3. Rozwijają swoje zainteresowania w zakresie algorytmiki i programowania.

4. Kształtują umiejętność współpracy.

Co zyskują nauczyciele realizujący projekt?

1. Wsparcie merytoryczne.

2. Możliwość udziału w profesjonalnych zajęciach organizowanych przez uczelnie partnerskie ( my współpracujemy z Politechniką Gdańską).

3. Możliwość rozwoju osobistego.

4. Możliwość nawiązania kontaktów z partnerami merytorycznymi w kraju i za granicą.

W chwili obecnej prowadzimy w ramach projektu trzy rodzaje zajęć pozalekcyjnych:

- zajęcia (grant algorytmiczny) - Programujemy w Pythonie - p. Małgorzata Laskowska

- zajęcia (grant algorytmiczny) - Programujemy w Scratchu i mBlock'u - p. Joanna Żylińska

- zajęcia (grant projektowy) - Przygoda z robotami - p. Małgorzata Laskowska

Mamy nadzieję kontynuować realizację projektu oraz prowadzenie zajęć.

Zatem - Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym!