Nie od dzisiaj wiadomo, że układanie klocków sprzyja rozwojowi logicznego myślenia, a to z kolei wspiera naukę programowania. Uczniowie z  IV c, innowacyjnej klasy pod nazwą Klasa z CMI, od września rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Jak na początkujących adeptów sztuki kodowania przystało, swoją naukę rozpoczęliśmy od zabawy. Nie było w Olsztynie wystawy klocków, ale pojawiła się wystawa figurek Lego. Postanowiliśmy skorzystać z oferty i obejrzeć największą na świecie wystawę figurek Lego. Rozmowa z właścicielem kolekcji wskazała na kolejne cechy, które mogą się przydać przyszłym programistom: cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu, poszukiwanie nowych rozwiązań. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Wystawa zrobiła na nich bardzo duże wrażenie. Niektórych zachęciła nawet do "klockowych" zakupów.