Kierownikiem zostaje Pani Zofia Fuchs, zastępcą kierownika - Pani Halina Wawrzyniak

"1 września 1960 oddano  budynek  pod  jeszcze  jedną  szkołę  podstawową w Olsztynie. Nazywa się Szkoła Podstawowa Nr 15 przy  ul. Ketrzyńskiego. Budynek  jest  postawiony  z  prefabrykatów, jako  pierwszy  taki  w  województwie  olsztyńskim. Do  użytku  oddano  tylko  tę część  budynku, w  której  znajdują  się  sale  lekcyjne  i  gabinety, natomiast  sala  gimnastyczna, świetlica  i  biblioteka  będą wykończone do końca grudnia. Nie uporządkowano też boiska  szkolnego  i  otoczenia  szkoły. Budynek  posiada  15  sal  lekcyjnych, 3 gabinety. Na  każdej kondygnacji piękna rekreacja. Podłogi  wyłożono parkietem. Powierzchnia  zabudowy  1195 m2, powierzchnia  użytkowa  3476 m2. Powierzchnia  użytkowa  na  1  ucznia  5,8 m2. Kubatura  całkowita  14169 m3. Orientacyjny  koszt  budynku  6517740 / z 1957 r. /..." - czytamy  w  Kronice  Szkolnej.

NAUKĘ  ROZPOCZĘŁO  913  UCZNIÓW  W  22  ODDZIAŁACH.

CZERWIEC  1960 r.

10 01 1961 r. - KOMITET  RODZICIELSKI  PRZY  WSPÓŁUDZIALE  GRONA  NAUCZYCIELSKIEGO  PRZYGOTOWAŁ  CHOINKĘ

3 02 1961 r. - WIZYTACJA  INSPEKTORATU  OŚWIATY.  WIZYTOWALI  NASZĄ  SZKOŁĘ: INSPEKTOR  SZKOLNY  PAN  FRANCISZEK  CHUDY,  PODINSPEKTOR  PAN  GIERGIELEWICZ

GRONO  NAUCZYCIELSKIE - INSPEKTOR  SZKOLNY  OB. CHUDY, KIEROWNIK  SZKOŁY - FUCHS  ZOFIA