W 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji kolejnego już projektu Erasmus Plus. Tym razem współpracowaliśmy ze Szkołą Podstawową Petara Pop Arsova w Skopje, w Macedonii Północnej. Celami nadrzędnymi naszej współpracy było: podniesienie kompetencji językowych oraz promowanie postaw fair play we wszystkich dziedzinach życia.

Jednym z punktów projektu były wizyty w partnerskich szkołach. Nasi uczniowie gościli w Skopje w dniach 3 - 11 czerwca 2022 r. Program wizyty był bardzo bogaty. Uczestnicy mieli okazję:

- zwiedzić stolicę Macedonii, Skopje,

- poznać partnerów podczas warsztatów projektowych oraz zawodów sportowych,

- spróbować kuchni macedońskiej,

- zwiedzić partnerską szkołę oraz uczestniczyć w zakończeniu roku ostatniej, dziewiątej klasy,

- podziwiać atrakcje turystyczne, między innymi w Kanionie Matka i Ochrydzie.

Szkołę reprezentowali uczniowie klas: VIII a, VIII c, VIII d, VII a i VII b. Przywieziono ze sobą moc wrażeń, nowe znajomości, niezatarte wspomnienia oraz cenne umiejętności.

Realizacja projektów europejskich oraz wizyty w szkołach partnerskich są jednym z elementów kształtowania kompetencji kluczowych, których posiadanie wprowadza młodego człowieka w świat. Cieszy nas, że uczniowie SP 15 w Olsztynie maja możliwość ich kształtowania w oryginalny, przyjazny i efektywny sposób.