Z powodu pandemii, która trwała dwa lata, nie mogliśmy uczcić święta Patrona Naszej Szkoły tak, jakbyśmy tego chcieli.

W tym roku (2022/2023) święto to będzie wyjątkowe i niespotykane. Dlaczego? Po pierwsze będzie trwało rok, a po drugie będzie obfitować w różnorodne cykliczne wydarzenia, które przypomną nam życie i twórczość Wojciecha Kętrzyńskiego oraz pokażą kreatywność i wiedzę naszych i nie tylko naszych uczniów.

Co zaplanowaliśmy w ramach obchodów?

1. Konkursy szkolne:

konkurs plastyczny dla klas I - III - "Portret Wojciecha Kętrzyńskiego",

konkurs na plakat dla klas IV - VI - "Życie i twórczość Wojciecha Kętrzyńskiego",

konkurs na prezentację multimedialną dla klas VII - VIII - "Życie i twórczość Wojciecha Kętrzyńskiego".

2. Cykl wieczorków poetyckich - "Poezja Wojciecha Kętrzyńskiego".

3. Wystawa portretów i plakatów - prac konkursowych.

4. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wojciechu Kętrzyńskim.

5. Międzyszkolny konkurs recytatorski poezji Wojciecha Kętrzyńskiego.

6. Wycieczka do Muzeum Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

7. Wycieczki klasowe "Śladami Wojciecha Kętrzyńskiego".

8. Gala finałowa.

Relacje z wyżej wymienionych wydarzeń, wycieczek, uroczystości będą pojawiać się na stronie internetowej szkoły.

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, zaangażowanie i zrozumienie.

Elżbieta Urbańska