Jedną z czołowych produkcji telewizji TVN jest Masterchef Junior. W tym roku mogliśmy podziwiać młodych kucharzy już w 7 edycji. Wielu z nas, zasiadając kilka tygodni temu przed ekranami telewizorów, przecierało oczy ze zdumienia, widząc znajomą postać. Tak! Wcale się nie pomyliliście. To Wiktoria Chmielewska, jedenastolatka, uczennica klasy V a naszej szkoły.

Wielu z nas zapewne kibicowało Wiktorii, z niecierpliwością czekając na kolejne odcinki, licząc, że Wiktoria dojdzie jak najdalej.

Ci, którzy w to wierzyli, nie pomylili się wcale. Dziewczynka znalazła się w finale, w którym zmierzyła się z dwoma koleżankami z programu. Ostatecznie zajęła II miejsce i tym samym znalazła się w grupie najlepiej gotujących dzieci w Polsce.

Umiejętności Wiktorii w kuchni są naprawdę imponujące. Niektórymi ze swoich dań zachwyciła jurorów. Kilka razy znalazła się na słynnym balkonie, co oznaczało, że wygrała konkurencję z danego odcinka. Mówiąc o talencie kulinarnym warto wspomnieć o potrawach, które przygotowywała: szczęśliwa kaczka w stawie, jeleń na czekoladowej drodze, eklerki z pistacjami i malinami, ostrość z nieba czy menu wodne z odcinka finałowego. Przepisy dań Wiktorii znajdziecie na oficjalnej stronie Masterchef Junior. Warto spróbować.

Kim jest Wiktoria - poznajcie ją bliżej:

- chodzi do klasy V a,

- gra na skrzypcach i uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej,

- ma dobre oceny,

- ma niezwykły uśmiech,

- w kuchni zaczęła eksperymentować ok. 3 lata temu,

- mówi, że jej kulinarna przygoda wiąże się z babcią,

- ma dwójkę starszego rodzeństwa,

- zgłoszenie do programu wysłała ostatniego dnia,

- emanuje energią i pomysłami.

Udział w 7 edycji Masterchef Junior to dla Wiktorii ogromna przygoda, wyzwanie, nowe znajomości i przyjaźnie. Mamy nadzieję, że będzie rozwijać swoje kulinarne i nie tylko, pasje. Być może za kilka lat zobaczymy ją w "dorosłym" Masterchefie.

Wiktoria - BRAWO! Jesteśmy z Ciebie dumni!

• a
  • b