W piątek 7 października w naszej szkole odbył się XII Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia. Wśród uczniów klasy 5c zostały przeprowadzone eliminacje na Egzaminatorów Tabliczki Mnożenia. Zostali nimi: Karolina Dzięgiel, Marysia Dawid, Milena Bednarczyk, Zuzia Kulesza, Lena Toczyłowska, Oliwia Wróbel, Zosia Wiśniewska, Oliwia Tomasiak, Róża Radomska, Nadia Kuźniak, Marysia Morawska, Natan Sulewski i Basia Kulig. Wszyscy egzaminatorzy zostali podzieleni na 4 zespoły i w formie zabawy „egzaminowali” chętne osoby. Wśród nich byli uczniowie klas IV- VIII, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Pani Dyrektor Zofia Barbara Bogacz również uczestniczyła w pisemnym rozwiązywaniu działań na mnożenie i dzielenie. Wszystkie osoby, które poprawnie wykonały obliczenia otrzymały od Egzaminatorów „Sowy”, symbol dobrego liczenia.

Uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczyli w pisemnym konkursie mnożenia i dzielenia. Osoby, które poprawnie obliczyły działania otrzymają w nagrodę dyplomy.

W Dniu Tabliczki Mnożenia uczniowie, szczególnie egzaminatorzy, mogli zabawić się w „nauczycieli” i w myśl hasła „Młodsi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają” pytali rówieśników i dorosłych w szkole oraz znajomych i krewnych poza szkołą. Tego dnia wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności opanowania tabliczki mnożenia.

Imprezę przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Alicja Borkowska i Anna Szachniewicz.