Tegoroczne obchody Dnia Ziemi miały wiele odsłon. Apele, sadzenie drzewek, sprzątanie okolic Jeziora Długiego - to tylko niektóre z aktywności, w jakie zaangażowali się uczniowie wraz z wychowawcami.

Zobaczcie, jak w 2023 roku "15" świętowała Międzynarodowy Dzień Ziemi.

• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
  • h
  • i
  • j
  • k
  • l
  • m

A tak do święta podeszli uczniowie i wychowawcy klas: IV a i VIII c.

Sobotnia wyprawa (22.04.2023)była  odpowiedzią na zaproszenie fundacji Ratuj Ryby, która pod patronatem Instytutu Rybactwa Śródlądowego już po raz IX organizowała ogólnopolską  akcję oczyszczania środowiska wodnego z pozostawionych przez ludzi szkodliwych dla naszego zdrowia odpadów pt:

„ IX Sprzątanie brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce 2023”

Elżbieta Sowa, wychowawca klasy 4a, nawiązała współpracę z przedstawicielem fundacji Ratuj Ryby, p. Sebastianem  Staśkiewicz, następnie z pracownikiem  urzędu miejskiego w Olsztynie z Wydziału Środowiska -  p. Anetą Grela oraz z p. Dyrektor ds. Handlowo- Administracyjnych Anetą Kowalewską z firmy Remondis. Firma podstawiła nam kontener na odpady komunalne oraz zaopatrzyła nas w kolorowe worki do szczegółowej segregacji. Zgodnie z założeniem Fundacji Ratuj Ryby segregowaliśmy również niedopałki papierosów.  Ostatecznie uzbieraliśmy:

9 worków posegregowanych odpadów,

2 butelki litrowe niedopałków.

W akcji uczestniczyło 13 osób.

• n
  • o