Europo, witaj nam!

Tym hasłem najlepiej można określić dzień 9 maja 2023 r. w naszej szkole. Kolorowo, gwarno, smacznie i europejsko. Uczniowie i ich opiekunowie z Klubu Europejskiego przygotowali niesamowitą uroczystość z okazji Dnia Europy, włączając w nią wszystkich członków społeczności szkolnej.

Zabrali nas we wspaniałą podróż po Starym Kontynencie, zaprosili do odwiedzenia państw członkowskich Unii Europejskiej. Wsiadając na pokład samolotu prowadzonego przez Timura, przenosiliśmy się z miejsca na miejsce, poznając historię, tradycje, ciekawostki odwiedzanych krajów. Mieliśmy okazję pokosztować tradycyjnych potraw, posłuchać muzyki, zatańczyć "Belgijkę", poznać czasowniki w języku włoskim.

Dziękujemy za tak niesamowitą przygodę!

Szkolny Dzień Europy przygotowali uczniowie klasy 4 c i 6 a pod opieką: p. Ewy Strzyżewskiej, p. Agnieszki Reut, p. Iwony Hincman i p. Ewy Kopackiej.

Dzień Europy - galeria (fot. Michał Dudulewicz)

Dzień Europy w SP 15