W piątek 17 listopada w naszej szkole odbył się XIII Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia.

Egzaminatorami Tabliczki Mnożenia zostały uczennice z klasy 6c:  Karolina Dzięgiel, Marysia Dawid, Lena Toczyłowska, Oliwia Wróbel,  Oliwia Tomasiak, Róża Radomska,  Marysia Morawska i Maja Nicewicz. Wszyscy egzaminatorzy  w formie zabawy „egzaminowali”  chętnych uczniów klas IV- VIII, nauczycieli oraz  innych pracowników szkoły.

Pani Dyrektor Zofia Barbara Bogacz również uczestniczyła w pisemnym rozwiązywaniu działań na mnożenie i dzielenie. Wszystkie osoby, które poprawnie wykonały obliczenia otrzymały od Egzaminatorów „Sowy” symbol dobrego liczenia.

Uczniowie klas III-VIII uczestniczyli w pisemnym konkursie mnożenia i dzielenia. W sprawdzaniu umiejętności matematycznych brali udział nauczyciele uczący w szkole matematyki. Osoby, które poprawnie obliczyły działania otrzymają w nagrodę dyplomy Mistrza Tabliczki Mnożenia.

W XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pan Michał Dudulewicz wraz ze swoimi  uczennicami odwiedzili różne urzędy              i instytucje, by   „egzaminować ” dorosłych tam pracujących.

Hania Litwińczuk, Hania Prokopczuk, Antosia Zmyślona ze swoim wychowawcą zagościli u naszego Prezydenta Miasta pana Piotra Grzymowicza, który bardzo serdecznie ugościł egzaminatorów. Ponadto w zabawie sprawdzającej znajomość Tabliczki Mnożenia brali udział pracownicy :

• Kuratorium Oświaty
  • Wydziału Edukacji
  • Krajowej Izby Skarbowej
  • Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna
  • Kancelarii Prawniczej

Nasze uczennice oprócz egzaminowania dorosłych miały możliwość lepiej poznać  miejsca pracy  ludzi w rożnych urzędach . Osoby zdające Tabliczkę Mnożenia otrzymali w nagrodę Certyfikaty. Było to bardzo udane spotkanie udokumentowane zdjęciami wykonanymi przez pana Michała Dudulewicza.

Imprezę przygotowały i przeprowadziły nauczycielki  Anna Szachniewicz i Alicja Borkowska . Koordynatorki bardzo dziękują nauczycielom matematyki pani Małgorzacie Kupniewskiej i panu Mirosławowi Karolakowi oraz panu Michałowi Dudulewiczowi za duże zaangażowanie w tym przedsięwzięciu.