Za nami kolejna już wizyta uczniów kółek informatycznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego w Londynie. W dniach 28 marca - 1 kwietnia 2023 roku odwiedzili stolicę Wielkiej Brytanii, by wziąć udział w największym europejskim wydarzeniu technologicznym - Targach Bett London.

W trakcie wizyty  w hali wystawowej ExCel London uczniowie mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania w dziedzinie technologii informatycznych, programowania, czy rozwiązań dla edukacji.

Odwiedziliśmy wiele ekspozycji (w tym, oczywiście, polskie stoisko oraz stoisko Makeblock), wykonaliśmy sporo doświadczeń, uczestniczyliśmy w pokazach.

A, że nie samą nauką człowiek żyje, znalazł się też czas na inne atrakcje. Wśród nich to, co każdy odwiedzający Londyn powinien zobaczyć i przeżyć: wizyta w British i Natural History Museum, przejażdżka czerwonym, piętrowym autobusem (specjalnie zmieniliśmy przystanek, aby takim pojechać), zwiedzanie miasta nocą, spacer uliczkami Chinatown i Soho, zakupy w Camden (a nawet wyprawa do pomnika Amy Winehouse).

Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, pełni wrażeń oraz nadziei na szybki powrót do Londynu.